آموزش تصویری Labview

labview یک نرم افزار بسیار قوی جهت برنامه نویسی و ارتباط با دستگاه های جنبی و نرم افزارهای مختلف است. از ویژگی های بارز این نرم افزار ایجاد و ساخت interface های گرافیکی (رابط کاربری) و برنامه نویسی آن حتی بدون کد نویسی و فقط استفاده از ابزارهای آن می توان اشاره کرد. در واقع قدرت و گستردگی نرم افزار لب ویو (Labview) کمتر از نرم افزار MATLAB نیست. فقط متأسفانه در بین دانش پژوهان کشور عزیزمان ایران کمی مجهور مانده است. و خوشبختانه کتاب های خوب و مصوری جهت آموزش این نرم افزار چاپ و نشر شده است.

در واقع ما می توانیم با استفاده از Labviw علاوه بر انجام بسیاری از پروژه های خود که نیاز به ارتباط با ابزارهای جانبی نظیر میکروکنترلر، مینی کامپیوتر، کامپیوتر و… را از طریق پروتکل های ارتباطی استاندارد نظیر USB , RS232  و … دارد. پروژه های صنعتی بسیار خوبی نیز در این زمینه با استفاده از کارت های  ( DAQ ( Data acquisition و ارتباط آن با Labview انجام دهیم.

آموزش تصویری Labview 2

حال با مقدمات ارائه شده در این مطلب آموزش تصویری Labview را که به صورت مقدماتی به شرح اکثر قسمت های کاربردی این نرم افزار همراه با ارائه مثال های عملی می پردازد، در اختیار دوستان عزیز قرار می دهیم.

شما می توانید در ادامه ی مطلب، لینک دانلود رایگان آموزش ها و همچنین در قسمت “نمایش فیلم” (tab بالا) قسمت های کوتاهی از این ویدیو آموزشی را مشاهده نمایید.حجم مجموع دانلود ها (تقریباً یک گیگابایت)

دانلود قسمت اول 
دانلود قسمت دوم

پسورد: www.robotical.ir

مطالب مشابه

5 comments