بینایی ماشین (قسمت سوم)

در این قسمت از بینایی ماشین که قسمت آخر آن می باشد. به آموزش کد نویسی با استفاده از ++c اشاره دارد. در واقع  در این قسمت یک فایل pdf آموزش open cv  که در محیط ویژوال سی (++c) اجرا می شود را قرار داده ایم.  امروزه اکثر کارهای کاربردی بینایی در سطح جهان با open cv انجام می شود.این کتابخانه متن باز بسیار کاربردی و برای سرعت های بالا می باشد. فرق اساسی پردازش تصاویر در  open cv  با Matlab نیز در همین سرعت پردازش آنها می باشد. زیرا ما در کارهای آنلاین نیاز به سرعت های بالا داریم. اما Matlab برای کارهای آموزشی و جاهایی که سرعت در آن مطرح نباشد استفاده می گردد.

opencv_robotical.ir

[toggle title=”ادامه مطلب”]

این فایل pdf  که 55 صفحه می باشد. شما را با open cv آشنا می کند. سر فصل هایی که در این فایل با آن آشنا می شوید بدین قرارند:

1-آشنایی با ساختار

2-پیکربندی محیط های توسعه ، IDE

3-انواع متغیر های اصلی

4-خواندن و نوشتن تصاویر

5-خواندن و نوشتن ویدئو

6-عملگر های مورفولوژیکی

7-طراحی فیلترها

8-پردازش تصاویر دوربین

open cv یک کتابخانه پردازش تصویر حرفه ای  می باشد که توسط تیم تحقیقاتی ابر پردازش اینتل در آزمایشگاه هوش مصنوعی شرکت اینتل تولید شد.هدف از طراحی این کتابخانه ،تولید و توسعه نرم افزارهایی برای پردازش تصویر بود. که نیاز به پرذازش های سریع و درجا داشت.

لازم به ذکر می باشد ، کتابی درباره این موضوع در کشور عزیزمان نیز به چاپ رسیده است که تصویر آن را در زیر می بینید.

 

 

دانلود فایل

[/toggle]

 

مطالب مشابه

2 comments

  • با عرض سلام و خسته نباشید در صورت امکان آموزش را ادامه دهید و وقفه بین آن ها نیاندازید در ضمن در صورت استفاده از سی شارپ را همراه با opencv توضیح دهید چون خیلی از توابع کار با وب کم و غیره در این زبان برنامه نویسی و محیط دات نت وجود دارد با تشکر