معرفی نرم افزار Notepad plus plus

برنامه نویسی (کد نویسی) در رشته های فنی و مهندسی، گستره ی وسیعی از کاربردهای گوناگون را برای کاربران خود فراهم ساخته است. به گونه ای که تقریباً برای هر پروژه ای، نیاز به سورس کدهای برنامه نویسی شده است.

notepad-plus

برای معرفی نرم افزار ++Notepad که یکی از ابزارهای برنامه نویسی است، با طرح مثالی ضرورت استفاده از آن را توضیح خواهیم داد:

مثلاً فرض کنید برای پروژه ای نیاز به برنامه نویسی دارید و مسلماً کامپایلر مربوط به زبان برنامه نویسی خود را نیز باید در اختیار داشته باشید، مانند :Codevision, Bascom, Avr Studio, Microsoft visual studio و غیره…

حال مشاهده خواهید کرد برای هربار دیدن سورس برنامه خود، باید کامپایلر مربوط به آن را نیز باز کنید، که غالباً باعث کندی کار خواهد شد. یا شما می خواهید سورس خود را برای کسی ارسال کرده و یا از کسی دریافت کنید، اگر شما یا طرف مخاطبتان کامپایلر مربوطه را نداشته باشید در خواندن کدها به مشکل برخواهید خورد.

راه حل برطرف کردن این مشکل، نرم افزار ++Notepad است. و فرق عمده آن با نرم افزار Notepad ویندوز، در پشتیبانی از انواع زبان های برنامه نویسی نظیر C/C++, PHP, Java, Matlab, C#, Assembly و غیره… است.

notepad

شما با استفاده از++Notepad به آسانی اکثر سورس کدهای نوشته شده به زبان های مختلف برنامه نویسی را مطابق با همان استانداردهای رعایت شده در کامپایلر،  باز کرده و حتی می توانید آن را ویرایش کنید. و نیازی نسیت برای مشاهده سورس، کامپایلر آن را نصب کنید! در نتیجه با استفاده از ++Notepad بسیار در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد.

تصویر زیر نشان دهنده نمونه کدهایی است که وجه تمایز++Notepad و Notepad ویندوز را نشان می دهد.

همانطور که مشاهده می کنید خواندن سورس برنامه در ++Notepad چقدر راحت تر و دستورالعمل ها گویا تر می باشد. بعلاوه دیگر برای نمایش و ویرایش سورس کد، نیازی به کامپایلر نیست.

notepad Difference

لطفاً جهت دانلود آخرین ورژن نرم افزار Notepad++ 6.3.1 و مشاهده زبان های قابل پشتیبانی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

[toggle title=”ادامه مطلب…”]

زبان های برنامه نویسی قابل پشتیبانی در نرم افزار کاربردی ++Notepad :
ASP, Ada, ASCII art, Assembly, AutoIt, BAT, C, C#, C++, Caml, CSS, doxygen, FORTRAN, HTML, Haskell, Java, javascript, KiXtart, Lisp, Lua, makefile, Matlab, Objective-C, Pascal, Perl, PHP, PostScript, Python, Ruby, Scheme, Unix Shell Script, Smalltalk, SQL, Tcl, TeX, Verilog, VHDL, VB/VBScript, XML

لینک دانلود فایل

پسورد : www.robotical.ir

اگر برای کامپایل کردن پروژه خود، نیاز به کامپایلر داشتید، می توانید از کامپایلرهای آنلاین استفاده نمایید.

لینک کامپایلر آنلاین با پشتیبانی از 40زبان برنامه نویسی

[/toggle]

مطالب مشابه

3 comments