نرم افزار شبیه ساز الگودو ( Algodoo ) – مناسب دانش آموزان

الگودو، بهترین وسیله برای آموزش فیزیک به کودکان در خانه است.الگودو بهترین وسیله برای کمک به کودکان برای یادگیری فیزیک و انجام کارهای عملی فیزیکی است.

الگودو چیست؟

الگودو (Algodoo) یک نرم‌افزار منحصر به فرد شبیه‌سازی فیزیک به صورت دو بعدی است که توسط شرکت Algoryx Simulation AB تهیه شده. الگودو با حال و هوای تفریحی، کارتونی طراحی شده که اون رو به یک ابزار عالی برای ساخت صحنه‌های تعاملی تبدیل کرده است. کارهای فیزیکی، ساخت اختراعات جالب، طراحی بازی‌ها و آزمایش‌های بامزه با الگودو، همه و همه در این کلاس علمی شما ممکن است. الگودو باعث تشویق دانش‌آموزان و کودکان برای خلاق شدن می‌شود و توانایی و انگیزه‌ی آنها را برای عملی کردن اطلاعات تئوری به صورت سرگرم کننده، برمی‌انگیزد. همچنین الگودو بهترین وسیله برای کمک به کودکان برای یادگیری فیزیک و انجام کارهای عملی فیزیکی است.

Algodoo_Robotee

ویژگی‌های الگودو

کارکردها: با این نرم‌افزار شما می‌توانید یک محیط را به استفاده از اشکال ترسیمی ساده شبیه چهارضلعی، دایره، چندضلعی، چرخ‌دنده، شانه، صفحه، طناب و زنجیر شبیه‌سازی نمایید. به راحتی می‌توانید با کلیک و دِرَگ کردن با شئ مدنظرتان تعامل داشته باشین و به آن شیب بدهین یا آنرا بلرزانید. همچنین می‌توانید اجسام را با چرخاندن، جابجا کردن، تغییر مقیاس، برش دادن یا کپی کردن ویرایش کنید.

عناصر فیزیکی: شما می‌توانید عناصر فیزیکی مثل سیال، فنر، موتور، نیروی پیشراننده، پرتوی نوری، دنبال کننده، عدسی‌ها و عناصر نوری را نیز به محیط شبیه‌سازی خود وارد کنید. همچنین الگودو این قابلیت را دارد که تحت شرایط و مولفه‌ی مختلف از قبیل جاذبه، اصطکاک، انعکاس، جذب، شکست و … آزمایش خود را انجام دهید.

تحلیل و نمایش: برای بررسی عمیق‌تر شما می‌توانید نمودارها، تصویر نیرو، سرعت یا ممان ها را نمایش دهید. ضمناً برای بهترکردن کار می‌توانید موقعیت X/Y اجسام و زاویه‌ی آنها را هم نمایش دهید.

Algobox و اشتراک‌گذاری محیط کاری: در Algobox شما می‌توانید با بیش از 50,000 محیط کاری آماده که در کتابخانه‌ی ما موجود است، تبادل اطلاعات داشته باشین، کارهای خودتان را ذخیره کنین و یا کارهای دیگران و دوستانتان را دریافت نمایید. شما می‌توانید به Algobox از طریق خود نرم‌افزار و یا تارنما (+) دسترسی داشته باشین.

انجمن: از طریق این انجمن بزرگ و فعال، تعامل با مربیان، پدرمادرها و کودکان شما می‌توانید افکار و نظرات خود را در مورد الگودو به اشتراک بگذارید.

تکنولوژی: الگودو بر پایه آخرین تکنولوژی‌های Algoryx Simulation AB در زمینه‌ی شبیه‌سازی فیزیکی تعاملی از جمله انتگرال‌های مختلف مکانیکی و روش‌های پُربازده‌ی عددی، بنا شده است.

الگودو روی ویندوز و مک قابل نصب است. الگودو برای «Intel® powered convertible Classmate PC» و تخته‌سفیدهای هوشمند تعاملی، بهینه سازی شده است.

منبع: www.Robotee.com (ترجمه با اندکی تغییرات)

لازم به ذکر است، برای استفاده از این نرم‌افزار باید یک سیستم قوی داشته باشید. چراکه محاسبات و پردازش در این نرم‌افزار به صورت لحظه‌ای و OnTime صورت می‌گیرد.


طراحی ربات با الگودو

با این نرم‌افزار می‌توان یک ربات را در یک محیط مجازی و قبل از ساخت نهایی، طراحی و آزمایش نمود، که این به تولید کنندگان و سازندگان ربات کمک می‌کنه کارایی محصولاتشان را بهبود ببخشند و زمان و هزینه را کاهش دهند.

برای دریافت فایل این پروژه اینجا کلیک نمایین.


طراحی یک موتور احتراقی در الگودو

با تقلید از احتراق داخلی در الگودو با استفاده از انبساط آب با تغییر تنظیمات (مثلاً افزایش چگالی آب، کاهش زمان تبخیر و …) پیستون‌ها با افزایش ذرات آب، تحت فشار قرار دارند. موتور قادر به غلبه بر ترمزی با قدرت 150 نیوتن متر (150 Nm) است.


بررسی سیستم تعلیق یک وسیله نقلیه با نرم افزار الگودو


دانلود الگودو (کاملاً رایگان)

الگودو کاملاً رایگان هستش ولی اگر دوست دارین از بعضی خدمات و پشتیبانی آن استفاده کنین، می‌توانید از apple store آن را خریداری نمایین.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت این نرم‌افزار به نشانی زیر مراجعه کنید.

www.algodoo.com/download

مطالب مشابه